27. regata za prehodni pokal JK Odisej

Letos smo izvedli že 27. regato za prehodni pokal JK Odisej.

V monitip razredu so prva mesta osvojili:

  1. Z vetrom, skiper Milan Grad – prehodni pokal
  2. LPKF 1, skiper Roman Čemažar
  3. Sušca, skiper Stane Hrvat

Generalna razvrstitev z handikepom:

  1. Black Magic, skiper Srečko Škrlec
  2. Z vetrom, skiper Milan Grad
  3. Janina, skiper Tadej Mali

Rezultati: po skupinah in generalno (s hendikepom).

Album s fotografijami.

Obširno poročilo je pripravil Zlatko Matič (skiper na regatni barki):

Popularizacija JK Odisej

17.9. je v prostorih podjetja LPKF v Naklem potekala delavnica, na kateri sta naša člana Milan Grad in Boštjan Podobnik sodelavcem podjetja predstavila JK Odisej, dobro prakso pri zagotavljanju varnosti na morju ter osnove tekmovalnih jadralnih pravil in taktike.

Delavnica je potekala v sproščenem vzdušju, udeleženci so pokazali veliko zanimanja za predstavljene teme. LPKF se bo udeležil prihajajoče 27. regate za prehodni pokal JK Odisej s kar dvema ekipama, LPKF1 in LPKF2 s skiperjema Romanom Čemažarjem (še ni član) in Tomažem Žepičem (član). Novince na regati in potencialne nove člane sprejmimo odprtih rok in jim pomagajmo s koristnimi nasveti, da se bod med nami dobro počutili in napredovali v svojem (tekmovalnem) jadralskem znanju.

Regata Mini-12 2018

Letošnja regata Mini-12 je bila dne 9.9.2018, ponovno na Rudniškem jezeru pri Kočevju. Končno, saj je bila zaradi slabega vremena lani regata odpovedana, letošnjo pa smo tudi morali prestaviti iz 1.9. na 9.9.

Regate se je udeležilo 12 jadralcev; z žrebom smo se razdelili v dve skupini po 6. Vsaka skupina je odplula
tri plove. Najboljši trije iz vsake skupine so se uvrstili v finale, ostali pa smo se pomerili v malem
finalu. V obeh smo izvedli dva plova. V finalu je bila tekma precej napeta, saj so prvi trije dosegli enako
število točk. Zmagal je Milan Grad, saj je zadnji imel boljšo uvrstitev.

Hvala vsem udeležencem, še posebej pa Franju za dobavo pijače, Boštjanu in Milanu za pomoč pri sojenju.

Skupina A

Ime in priimek1. jadrnica1. rezultat2. jadrnica2. rezultat3. jadrnica3. rezultatSkupajUvrstitev
Alenka Hitti44817161
Franjo Antončič31468292
Žiga Hribar22334493
Maja Rebolj557213104
Klemen Rebolj731426135
Janez Zavrl162535166

Skupina B

Ime in priimek1. jadrnica1. rezultat2. jadrnica2. rezultat3. jadrnica3. rezultatSkupajUvrstitev
Boštjan Podobnik12223151
Milan Grad31448272
Miro Jurkas537513113
Matic Mohar253146124
Janko Lah468374135
Klemen Rebolj741625156

Mali finale

Ime in priimek1. jadrnica1. rezultat2. jadrnica2. rezultatSkupajUvrstitev
Andrej Gogala112127
Klemen Rebolj223358
Maja Rebolj851279
Janez Zavrl3345810
Janko Lah76841011
Matic Mohar44761012

Finale

Ime in priimek1. jadrnica1. rezultat2. jadrnica2. rezultatSkupajUvrstitev
Milan Grad132141
Boštjan Podobnik213342
Miro Jurkas821243
Franjo Antončič447484
Žiga Hribar7DNF85125
Alenka Hitti354DNF126

ZAPISNIK 2018-7. seje IO JK Odisej

Datum: 5.9.2018, od 18:00 do 19:15 v prostorih ČS Dravlje

Prisotni:

  • IO:  Luka Renko, Andrej Gogala, Dejan Volk (telefonsko), Milan Grad, Nikola Balaban, Ivan Žilič
  • DO: Janko Lah, Lado Brence

Dnevni red:

  1. Pregled članstva
  2. Poročila
  3. Prihajajoči dogodki:
    1. Mini-12
    2. Prehodni pokal JKO
  4. Opcije za jadrnice za Regato za prehodni pokal JKO 2019
  5. Razno

 

1. Pregled članstva
Sklep 1: V članstvo se sprejme nov član:  Aleš Rorman, članska številka 493

Do danes je vplačanih 87 članarin.

2. Poročila
Seascape 28 MonoCup. Boštjan Podobnik in Renata Kišek sta se udeležila pod zastavo JK Odisej, naša članica Saša Javorič pa je sodelovala v ženski ekipi.

Vsa ostala poročila preteklih dogodkov so objavljena na spletni strani.

3. Prihajajoči dogodki
Mini-12 regata (Andrej Gogala): Regata bo v nedeljo, 9.9., zbor ob 9:30. Trenutno je 7 prijav.

Prehodni pokal (Luka Renko): Prijavljenih je 13 jadrnic v mono razredu, od tega 9 iz JKO. V razredu Open pričakujemo udeležbo dveh jadrnic (Srečo Škrlec, Tadej Mali). Dogodek bodo za team building izkoristili posadki družbe LKPF.

Spomnili se bomo 30. obletnice kluba, ki bo 19.9.

Zaključna večerja je prestavljena iz Tkona v restavracijo Joso v Sukošanu.

4. Opcije za jadrnice za Regato za prehodni pokal JKO 2019
Pogovori o terminu JKO regate za prehodni pokal in sodelovanjem s klubom glede najema jadrnic se nadaljuje. Menjava termina bi lahko bila zelo rizična. Glede flote se razmišlja o B41 Cruiser in Hramini kot izhodišču.
Opcije se predebatira tudi s skiperji po skiperskem sestanku ali na regati.

5. Razno
Poslali smo prijavnico za Fareast 28R SJL ligo. Skiperji na prvih treh terminih v letošnjem letu bodo Luka Renko, Dejan Volk in Elvis Štemberger.

Elektronsko je prispelo zanimanje za nakup štirih rešilnih jopičev. Z ostalimi prijavami je interes za nakup skupno za 7 jopičev. Milan Grad preveri, ali se lahko opravi nakup s popustom za manjše število in stopi v kontakt s prijavljenimi.

19.9. bo volilna skupščina JZS.

Luka bo odprl mailing listo za borzo mornarjev. Dodatno bo skreiral tudi enako FB skupino.

Na pobudo Nikole se preveri možnost pridobitve GMDSS simulatorja.

 

Osma seja 2018 – IO JKO bo predvidoma v sredo, 3. oktobra 2018 ob 18:00 v prostorih ČS Dravlje.

Ivan Žilič, sekretar JKO

27. regata za prehodni pokal – prijave

Rezervacije bark za 27. regato za prehodni pokal JK Odisej so končane in z veseljem sporočamo, da imamo trenutno že 13 rezerviranih bark v monotip razredu (Bavaria 40).

Poleg monotipa je letos razpisan tudi razred Open v katerega se lahko prijavijo vse jadrnice, ki tekmujejo v razporeditvi s hendikepom. Prijavite se lahko s svojo barko ali pa vam pomagamo najti ustrezno barko za regato.

Tudi letos so vabljeni člani JK Odisej, ki ne nameravajo regatirati, da se nam pridružijo na družabnih dogodkih ob regati (trening plov za pršut v soboto, spoznavna večerja v nedeljo, zaključna večerja v torek).

Če bi se radi udeležili dogodka z svojo barko ali samo kot udeleženec na eni od jadrnic, se lahko do javite na naslov [email protected]

Razpis SJL 2018-2019

Objavljamo razpis Slovenske jadralske lige 2018-2019.
JK Odisej je že lani sodeloval na vseh 6 regatah, več lahko o tem preberete v objavah na spletni strani.

Tudi letos smo se prijavili kot klub v to tekmovanje. Za letos bodo ekipe organizirali trije skiperji: Dejan Volk, Elvis Štemberger in Luka Renko.

Če vas zanima udeležba na regatah kot član posadke, se lahko prijavite na spletni forum jko-sjl ali pa nam pišite na [email protected].

ZAPISNIK 2018-6. seje IO JK Odisej

Datum: 6.6.2018, od 17:00 do 18:20 v prostorih ČS Dravlje

Prisotni:

  • IO:  Luka Renko, Andrej Gogala, Miro Krajnc, Dejan Volk, Milan Grad, Nikola Balaban, Ivan Žilič
  • NO: Zlatko Matič
  • DO: Janko Lah

Dnevni red:

  • Pregled članstva
  • Poročila
    1. Predavanje o osnovah jadranja
    2. J24 trening
    3. Zaključek SJL
    4. Družabni plov Istra-Kvarner
    5. Mini-12 trening Kočevje
    6. Dan ČS Dravlje
  • Prihajajoči dogodki: Mini-12 trening in regata, Prehodni pokal
  • Razno

1. Pregled članstva
Sklep 1: V članstvo se sprejmeta nova člana:

  • Marija Rebselj, članska številka 491
  • Tone Pirc, članska številka 492

Do danes je vplačanih 85 članarin.

2. Poročila
Predavanje o osnovah jadranja (Luka Renko). Predavanja se je udeležilo približno 20 udeležencev, odzivi so bili zelo pozitivni. Obstaja vprašnje, ali ga je možno oklestiti, da nebi bilo vsebinsko preobširno. Za naslednjič bi bilo super, če bi lahko imeli na voljo model jadrnice. Prezentacijo bi mogoče poslali prijavljenim vnaprej, nekaj dni pred predavanjem.

J24 trening (Miro Krajnc). Poročilo je objavljeno na spletni strani. Zasedba je bila odlična, vseh 6 jadrnic, ki so bile na voljo, je bilo zapolnjenih. Vreme je bilo idealno, najprej je zapihal šibak veter, nato je pojačal in končalo se je z nevihto. Tečajniki so lahko dobro videli, kako vremensko odvisno je jadranje.

Zaključek SJL (Luka Renko). Zadnja regata je minila v spremenljivem vremenu in ob zmanjšanem številu plovov. Po koncu regate je sledil družaben dogodek z razglasitvijo končnih rezultatov lige. Najboljše tri ekipe bodo tekmovale v evropski ligi. Za naslednjo sezono je udeležbo že potrdilo 11 od 12 ekip. Mogoče se flota poveča še za dve jadrnici.

Družabni plov (Luka Renko). Zlatko je pripravil poročilo, ki je objavljeno na spletni strani. Plov je minil ob dobrih pogojih. Nevihtno vreme je bilo samo v okolici, večinoma na kopnem. Plovu se je med Červrjem in Puljem pridružil tudi Miro s Trobentico.

Mini-12 (Andrej Gogala). Na dogodek se je prijavilo 18 udeležencev. Zaradi prekrivanja s Seascape dogodkom na isti dan se je nato 5 prijavljenih udeležilo slednjega. Vreme je bilo izvrstno, vetra mogoče za malenkost premalo. Ob zaključku je bila izvedena tudi regata. Na dogodku sta se dva udeleženca odločila za članstvo v klubu.

Dan Četrtne skupnosti Dravlje (Ivan Žilič). Udeležili smo se predstavitve ob Dnevu ČSD in obiskovalcem predstavljali dejavnost kluba.

3. Prihajajoči dogodki
Mini-12 trening in regata (Andrej Gogala): Kolegi iz Bohinja se ne odzivajo, zato obstaja možnost, da bo tudi ta dogodek na Kočevskem jezeru. V kratkem je potrebno določiti točen termin, predlagan je vikend, 25. oz. 26. Avgusta.

Prehodni pokal (Luka Renko): prejeli smo dodatno prijavo, posadko barke Pozejdon iz Ptujčanke. Boštjan Podobnik se zanima za izvedbo službenega team buildinga z dvemi jadrnicami. Potreben je razmislek glede lokacije zaključne večerje, saj Tkon ni najprimernejša lokacija za tiste, ki se po regati vračajo domov. Alternativa bi bila mogoče Kukljica ali Sukošan/Bibinje.

4. Razno
Član JKO se odpravlja na jadranje čez Atlantik. Na poti (Jadran, Sredozemlje) išče člane posadke.

Podjetje Sailing Point je pripravilo ponudbo za dva modela Spinlock rešilnih jopičev, modela Deckvest Lite in Deckvest Lite+. Popust nudijo ob naročilu 25 kosov.
Sklep 2: Klub subvencionira nakup v višini 10 EUR.

Regata “16. Konjičanka” se je odvijala med 30.5 in 2.6. A. Gogala se je dogodka udeležil in s posadko so zasedli 6. mesto. Regata je vsebovala ogrevalni (pršut) plov in v dveh dneh nato še 5 tekmovalnih plovov. Do sedaj so terminsko sodelovali z Velenjčani, s katerimi so skombinirali tedenski najem. V prihodnjem letu najverjetneje z Velenjčani več ne bodo sodelovali v tem terminu, zato bi bilo z njimi za predebatirati glede možnosti sodelovanja.

 

Sedma seja 2018 – IO JKO bo predvidoma v sredo, 5. septembra 2018 ob 18:00 v prostorih ČS Dravlje.

Ivan Žilič, sekretar JKO

Zajadraj z nami – Mini-12 – 2018

Že drugo leto zapored smo na Kočevevskem jezeru 26.5.2018 organizirali dogodek “Zajadraj z nami” na jadrnicah Mini-12 JK Kočevje. Sodelovalo je 11 jadralcev začetnikov, dogodka pa so se udeležili tudi člani njihovih družin. JK Odisej smo zastopali štirje člani: Ivo Štrubelj, Miroslav Jurkas, Franjo Antončič in Andrej Gogala.

Po kratkih predstavitvi osnovnih kontrol jadrnice, so se začetniki razdelili na dve skupini in se pod vodstvom izkušenih jadralcev preizkusili na vodi. Vreme je bilo začetnikom naklonjeno, na trenutke je bilo celo premalo vetra.

Popoldan se je skupina jadralcev sponatno odločila še za regatni preizkus, kjer je prvo mesto pripadlo Franju.

Zadovoljstvo udeležencev se kaže tudi v tem, da smo ob dogodku pridobili dva nova člana. Vsem udeležencem se zahvaljujem za udeležbo, še posebej pa Ivu, Miroslavu in Franju za pomoč pri ogranizaciji, kot tudi JK Kočevje za sodelovanje.

Slike: Andreja in David Javorič Sousa ter Andrej Gogala.

Zapisal: Andrej Gogala