Regata Mini-12 2018

Letošnja regata Mini-12 je bila dne 9.9.2018, ponovno na Rudniškem jezeru pri Kočevju. Končno, saj je bila zaradi slabega vremena lani regata odpovedana, letošnjo pa smo tudi morali prestaviti iz 1.9. na 9.9.

Regate se je udeležilo 12 jadralcev; z žrebom smo se razdelili v dve skupini po 6. Vsaka skupina je odplula
tri plove. Najboljši trije iz vsake skupine so se uvrstili v finale, ostali pa smo se pomerili v malem
finalu. V obeh smo izvedli dva plova. V finalu je bila tekma precej napeta, saj so prvi trije dosegli enako
število točk. Zmagal je Milan Grad, saj je zadnji imel boljšo uvrstitev.

Hvala vsem udeležencem, še posebej pa Franju za dobavo pijače, Boštjanu in Milanu za pomoč pri sojenju.

Skupina A

Ime in priimek1. jadrnica1. rezultat2. jadrnica2. rezultat3. jadrnica3. rezultatSkupajUvrstitev
Alenka Hitti44817161
Franjo Antončič31468292
Žiga Hribar22334493
Maja Rebolj557213104
Klemen Rebolj731426135
Janez Zavrl162535166

Skupina B

Ime in priimek1. jadrnica1. rezultat2. jadrnica2. rezultat3. jadrnica3. rezultatSkupajUvrstitev
Boštjan Podobnik12223151
Milan Grad31448272
Miro Jurkas537513113
Matic Mohar253146124
Janko Lah468374135
Klemen Rebolj741625156

Mali finale

Ime in priimek1. jadrnica1. rezultat2. jadrnica2. rezultatSkupajUvrstitev
Andrej Gogala112127
Klemen Rebolj223358
Maja Rebolj851279
Janez Zavrl3345810
Janko Lah76841011
Matic Mohar44761012

Finale

Ime in priimek1. jadrnica1. rezultat2. jadrnica2. rezultatSkupajUvrstitev
Milan Grad132141
Boštjan Podobnik213342
Miro Jurkas821243
Franjo Antončič447484
Žiga Hribar7DNF85125
Alenka Hitti354DNF126

Regata Mini 12 – Kočevski medved

ODPOVEDANO ZARADI SLABEGA VREMENA.

Nadomestni termin za Mini 12
V okviru regate za Kočevskega medveda, ki jo organizira JK Kočevje v soboto 16.9.2017, bo izpeljana tudi naša regata Mini-12. Vrstni red članov JK Odisej bo določen glede na skupno uvrstitev na regati.
Prijavnina na regati je 35 EUR. Prijave pošljite na elektronski naslov [email protected] in v vednost na naslov [email protected] do četrtka 14.9.2017.
Razpis za regato je v prilogi, objavljen pa je tudi na Facebook strani JK Kočevje https://www.facebook.com/jadralniklub.kocevje.
Vodja dogodka,
Andrej Gogala

Regata Mini-12, Kočevje, 2.9.2017 – razpis

ODPOVEDANO ZARADI SLABEGA VREMENA.

JK Odisej organizira regato na jadrnicah Mini 12 na Kočevskem jezeru. Regata bo potekala v soboto, 2.9.2017.

DSC_0441
Na voljo je 8 jadrnic Mini 12. Strošek najema barke je 10 EUR na udeleženca, ostale stroške organizacije krije JK Odisej.
Zbor udeležencev bo med 10:00 in 11:00 v Kočevju.

Na zbornem mestu se bo opravil žreb jadrnic in obrazložitev regatnega polja.
Prijave sprejemamo na naslov [email protected] do srede, 30.8.2017.

Vodja dogodka,
Andrej Gogala

Regata Mini-12, 11.september 2016 – poročilo

V nedeljo 11.9.2016 smo se zbrali na Rudniškem jezeru pri Kočevju, kjer so nam prijazni gostitelji iz JK Kočevje oddali 8 bark za našo regato. Zbralo se nas je 18 jadralcev, od precej izkušenih do začetnikov.

Miro Krajnc je takoj prevzel pouk začetnikov in jim na obali razložil pomen vrvic in kako upravljati jadrnico. Pouk je bil odličen, saj se je ena od začetnic uvrstila v finale. K temu je pripomogla tudi manjša pomoč njenega očeta.

Tekmovalce smo razdelili v tri skupine po 6 jadralcev, dve barki pa sta bili na voljo za trening. Vsaka skupina je tekmovala v treh plovih, najboljša dva pa sta se uvrstila v finale. Po zgledu letošnje olimpiade je uvrstitev v finalni vožnji štela dvojno.

p1170037

Po zaključku tekmovalnega dela smo planili na izvrsten pasulj, ki ga je skuhal kar predsednik JK Kočevje Božo Peteh.

Nedelja je minila v prijetnem vzdušju za kar se zahvaljujem vsem prisotnim. Še posebej bi se rad zahvalil vsem, ki ste pomagali pri organizaciji:

  • Predsedniku JK Kočevje Božu Petehu za pomoč pri pripravi bark, postavitvi regatnega polja in za izvrsten pasulj.
  • Dejanu in Doris Volk za pomoč pri štartih in vodenju zapisnika.
  • Miru Krajncu za hitri jadralni kurz začetnikov in vodenju podelitve.
  • Elvisu Štembergerju in Boštjanu Podobniku za nasvete pri organizaciji.
  • Predsedniku JK Odisej Luki Renku za zaupanje organizacije dogodka.

Album s fotografijami, ki so jih prispevali: Stane Krauthaker, Dejan Volk, Andreja Žuna

Zapisal: Andrej Gogala

Rezultati:

Skupina 1 – v tretjem plovu so tekmovalci zamenjali barke

BarkaTekmovalec1. plov2. plov3. plovSkupajMesto
05/18Miro Krajnc21361
01/02Štefan Žuna16182
02/01Dejan Volk52293
16/05Samo Remec354114
10/19Tim435125
18/10Eva Žuna646166

Skupina 2 – v tretjem plovu so tekmovalci zamenjali barke

BarkaTekmovalec1. plov2. plov3. plovSkupajMesto
02/01Boštjan Podobnik21251
18/02Andreja Žuna13592
01/18Elvis Štemberger551113
05/19Sebastijan Lavrič623114
10/10Urša Žuna364135
16/05Mateja Remec446146

Skupina 3 – ves čas vozili z istimi barkami

BarkaTekmovalec1. plov2. plov3. plovSkupajMesto
01Andrej Gogala23161
18Manca Žuna12362
05Miha Požek34293
16Darja Remec614114
10Žan465155
02David Božič556166

Finale:

BarkaTekmovalecTočkeFinaleSkupajMesto
19Boštjan Podobnik5261
18Andrej Gogala64102
07Štefan Žuna86143
01Miro Krajnc68144
16Manca Žuna612185
05Andreja Žuna910196

Razpis regate na Mini 12 na Kočevskem jezeru, 11.9.2016

JK Odisej organizira regato na jadrnicah Mini 12 na Kočevskem jezeru. Regata bo potekala v nedeljo, 11.9.2016. 
Na voljo je 8 jadrnic Mini 12. Strošek najema barke je 20 EUR na udeleženca, ostale stroške organizacije krije JK Odisej.
Zbor udeležencev bo ob 9:00 v Kočevju. Na zbornem mestu se bo opravil žreb jadrnic in obrazložitev regatnega polja.
Prijave sprejemamo na naslov [email protected] do srede, 7.9.2016.
Vodja dogodka,
Andrej Gogala

3. Jadralsko dvobojevanje Bohinj 21.6.2014

Tretje jadralsko dvobojevanje na Mini12 v Bohinju se je odvijalo v spremenljivih rahlih vetrovih. Da je bil dan bolj pester so poskrbeli televizijci iz RTV Slovenije iz oddaje Na Lepše in so med našo regato snemali. Oddaja je bila predvajana 8.avgusta. Lahko si jo ogledate na http://4d.rtvslo.si/arhiv/na-lepse-oddaja-o-turizmu/174290010. Kar nekaj kadrov je z našimi manevri na vodi ter intervju z Marjanom (organizator regate) in Rokom (povabljenec na regato).

Ekipa Na Lepše, ki se mota med našo regato

ekipa Na Lepše med jadralci Priprava na intervju

Dvobojevanja se je udeležilo 7 jadralcev 6 čanov JK Odisej in en ne član. Predstavnice nežnejšega spola so le navijale za svoje favorite.

Priprava jadrnic

priprava jadrnic

Ker smo izvedli dvobojevanje vsak z vsakim je bilo potrebno sestavit dve skupini: močnejšo s štirimi tekmovalci in šibkejšo s tremi. Skupini sta se razdelili glede na predhodne kvalifikacije v klasični regati s tremi plovi im menjavo jadrnice za vsak plov.

Kvalifikacije je zmagal Dejan Volk. Drugi je bil Marko Krebelj, tretji pa Marko Marinček. V skupino A se je uvrstil še Andrej Gogala kot četrti. V tolažilno skupini so pristali po uvrstitvah: Rok Furlan, Janko Lah in Janez Zavrl.

Pred dvobojevanjem je veter padel skoraj na bonaco in je zelo spreminjal smer. zato je organizator Marjan Arh postavil dve regatni polji (dve palici), da je lahko določil regatno polje za vsak par posebej, glede na veter. Z nekaj čakanja na veter je dvobojevanje potekalo tekoče. Bilo je nekaj malega zmede zaradi več možnih regatnih polj, ampak tudi ta način regatiranja je možen in zato dobra izkušnja za vse nas tekmovalce. Zanimivo, da je bilo kar nekaj napak na obratni boji, ki jo je potrebno pustiti desno pri dvoboju, v klasični regati pa večinoma puščamo privetrno bojo na levi.

Vsak iz finalne skupine je opravil 6 plovol po dva z vsakim nasprotnikom. Štelo je število zmag. V kolikor je rezultat zmag dvobojevanja izenačen se določi, da je zmagovalec tisti, ki je bil boljši v klasični kvalifikacijski regati.

Jadralski dvoboj je zmagal Dejan Volk, drugi je bil Marko Kreblej in tretji Marko Marinček. Oba Marka sta imela po dvobojevanju enako število točk zato je kvalifikacijska uvrstitev določila vrstni red med njima.

Zakuska in podelitev pokalov je bila v piceriji Ema Srednja vas Bohinj.

Zakuska v piceriji Ema Srednja Vas Bohinj

Regatni odbor je vodil Marjan Arh

pomočnika sta bila Dejan Volk in Marko Krebelj

Poročilo pripravil Dejan Volk

Rezultati kvalifikacij

mestoKrmar1. plov2. plov3. plovSeštevek
1Dejan Volk3126
2Marko Krebelj1517
3Marko Marinček2248
4Andrej Gogala44311
5Rok Furlan63514
6Janko Lah56617
7Janez Zavrl77721

Rezultat dvobojevanja

Skupina A

mestoModri:RumenimDejan VolkMarko KrebeljMarko MarinčekAndrej Gogalaseštevek zmag
1Dejan Volk1124
2Marko Krebelj1113
3Marko Marinček1113
4Andrej Gogala0112

Skupina B

mestoModri:RumenimRok FurlanJanko LahJanez Zavrlseštevek zmag
5Rok Furlan123
6Janko Lah112
7Janez Zavrl011

Poročilo JK Odisej z medklubske regate Mini 12 v Bohinju

Poročilo JK Odisej z regate Mini 12

Jadralni klub Bohinj je pripravil medklubsko regato z Mini 12 v Bohinju.

Dogodek je bil izpeljan 6.9.2014 na lep dan, le vetra je primanjkovalo. Žal je bila udeležba sprva petih načrtovanih klubov tudi skromna, tako da sta bila v polni postavi le JK Bohinj in JK Odisej.

IMAG1468

Ob slabem vetru nam je uspelo opraviti dva plova. Rezultati so navedeni spodaj:

Ime jadralca1.žreb2.žreb1.plov2.plovKlub
Grad Milan20261.1.JK O
Krebelj Marko2711.7.JK B
Tomkijevič Marjan15203.2.JK B
Kragelj Stane28224.14.JK B
Kavs Marko26275.4.JK B
Krajnc Miro17196.8.JK O
Podobnik Boštjan257.10.JK O
Mlakar Staš22168.3.JK B
Deisinger Luka1159.6.JK B
Rebernik Samo161810.13.JK O
Žuna Štefan192411.12.JK O
Volk Dejan51712.5.JK O
Venger Tatjana18213.9.Rogla
Venger Tomaž242814.11.Rogla

Skupno je zbral JK Bohinj 40 točk, JK Odisej pa 49. Tako je v tem medklubskem dvoboju zmagal JK Bohinj, JK Odisej pa je zasedel drugo mesto. Za ravnotežje pa sta šli zmagi obeh posameznih plovov v JK Odisej. Lepo, da sta se pridružila tudi tekmovalca iz Rogle, čeprav njihova ekipa ni bila celotna.

Tekmovanje je potekalo v prijetnem druženju, ki se je nadaljevalo ob dobri zakuski s podelitvijo pokalov.

IMAG1464

Zahvaliti se moram članom JK Bohinj za odlično organizacijo in dobro vzdušje.

V Ljubljani, 16.10.2014

Hvala lepa za vašo pozornost in lep pozdrav,

Za IO JK Odisej, sekretar Bogomir Krajnc–Miro