Regata Mini-12 2018

Letošnja regata Mini-12 je bila dne 9.9.2018, ponovno na Rudniškem jezeru pri Kočevju. Končno, saj je bila zaradi slabega vremena lani regata odpovedana, letošnjo pa smo tudi morali prestaviti iz 1.9. na 9.9.

Regate se je udeležilo 12 jadralcev; z žrebom smo se razdelili v dve skupini po 6. Vsaka skupina je odplula
tri plove. Najboljši trije iz vsake skupine so se uvrstili v finale, ostali pa smo se pomerili v malem
finalu. V obeh smo izvedli dva plova. V finalu je bila tekma precej napeta, saj so prvi trije dosegli enako
število točk. Zmagal je Milan Grad, saj je zadnji imel boljšo uvrstitev.

Hvala vsem udeležencem, še posebej pa Franju za dobavo pijače, Boštjanu in Milanu za pomoč pri sojenju.

Skupina A

Ime in priimek1. jadrnica1. rezultat2. jadrnica2. rezultat3. jadrnica3. rezultatSkupajUvrstitev
Alenka Hitti44817161
Franjo Antončič31468292
Žiga Hribar22334493
Maja Rebolj557213104
Klemen Rebolj731426135
Janez Zavrl162535166

Skupina B

Ime in priimek1. jadrnica1. rezultat2. jadrnica2. rezultat3. jadrnica3. rezultatSkupajUvrstitev
Boštjan Podobnik12223151
Milan Grad31448272
Miro Jurkas537513113
Matic Mohar253146124
Janko Lah468374135
Klemen Rebolj741625156

Mali finale

Ime in priimek1. jadrnica1. rezultat2. jadrnica2. rezultatSkupajUvrstitev
Andrej Gogala112127
Klemen Rebolj223358
Maja Rebolj851279
Janez Zavrl3345810
Janko Lah76841011
Matic Mohar44761012

Finale

Ime in priimek1. jadrnica1. rezultat2. jadrnica2. rezultatSkupajUvrstitev
Milan Grad132141
Boštjan Podobnik213342
Miro Jurkas821243
Franjo Antončič447484
Žiga Hribar7DNF85125
Alenka Hitti354DNF126

Regata Mini 12 – Kočevski medved

ODPOVEDANO ZARADI SLABEGA VREMENA.

Nadomestni termin za Mini 12
V okviru regate za Kočevskega medveda, ki jo organizira JK Kočevje v soboto 16.9.2017, bo izpeljana tudi naša regata Mini-12. Vrstni red članov JK Odisej bo določen glede na skupno uvrstitev na regati.
Prijavnina na regati je 35 EUR. Prijave pošljite na elektronski naslov [email protected] in v vednost na naslov [email protected] do četrtka 14.9.2017.
Razpis za regato je v prilogi, objavljen pa je tudi na Facebook strani JK Kočevje https://www.facebook.com/jadralniklub.kocevje.
Vodja dogodka,
Andrej Gogala

Regata Mini-12, Kočevje, 2.9.2017 – razpis

ODPOVEDANO ZARADI SLABEGA VREMENA.

JK Odisej organizira regato na jadrnicah Mini 12 na Kočevskem jezeru. Regata bo potekala v soboto, 2.9.2017.

DSC_0441
Na voljo je 8 jadrnic Mini 12. Strošek najema barke je 10 EUR na udeleženca, ostale stroške organizacije krije JK Odisej.
Zbor udeležencev bo med 10:00 in 11:00 v Kočevju.

Na zbornem mestu se bo opravil žreb jadrnic in obrazložitev regatnega polja.
Prijave sprejemamo na naslov [email protected] do srede, 30.8.2017.

Vodja dogodka,
Andrej Gogala

Regata Mini-12, 11.september 2016 – poročilo

V nedeljo 11.9.2016 smo se zbrali na Rudniškem jezeru pri Kočevju, kjer so nam prijazni gostitelji iz JK Kočevje oddali 8 bark za našo regato. Zbralo se nas je 18 jadralcev, od precej izkušenih do začetnikov.

Miro Krajnc je takoj prevzel pouk začetnikov in jim na obali razložil pomen vrvic in kako upravljati jadrnico. Pouk je bil odličen, saj se je ena od začetnic uvrstila v finale. K temu je pripomogla tudi manjša pomoč njenega očeta.

Tekmovalce smo razdelili v tri skupine po 6 jadralcev, dve barki pa sta bili na voljo za trening. Vsaka skupina je tekmovala v treh plovih, najboljša dva pa sta se uvrstila v finale. Po zgledu letošnje olimpiade je uvrstitev v finalni vožnji štela dvojno.

p1170037

Po zaključku tekmovalnega dela smo planili na izvrsten pasulj, ki ga je skuhal kar predsednik JK Kočevje Božo Peteh.

Nedelja je minila v prijetnem vzdušju za kar se zahvaljujem vsem prisotnim. Še posebej bi se rad zahvalil vsem, ki ste pomagali pri organizaciji:

  • Predsedniku JK Kočevje Božu Petehu za pomoč pri pripravi bark, postavitvi regatnega polja in za izvrsten pasulj.
  • Dejanu in Doris Volk za pomoč pri štartih in vodenju zapisnika.
  • Miru Krajncu za hitri jadralni kurz začetnikov in vodenju podelitve.
  • Elvisu Štembergerju in Boštjanu Podobniku za nasvete pri organizaciji.
  • Predsedniku JK Odisej Luki Renku za zaupanje organizacije dogodka.

Album s fotografijami, ki so jih prispevali: Stane Krauthaker, Dejan Volk, Andreja Žuna

Zapisal: Andrej Gogala

Rezultati:

Skupina 1 – v tretjem plovu so tekmovalci zamenjali barke

BarkaTekmovalec1. plov2. plov3. plovSkupajMesto
05/18Miro Krajnc21361
01/02Štefan Žuna16182
02/01Dejan Volk52293
16/05Samo Remec354114
10/19Tim435125
18/10Eva Žuna646166

Skupina 2 – v tretjem plovu so tekmovalci zamenjali barke

BarkaTekmovalec1. plov2. plov3. plovSkupajMesto
02/01Boštjan Podobnik21251
18/02Andreja Žuna13592
01/18Elvis Štemberger551113
05/19Sebastijan Lavrič623114
10/10Urša Žuna364135
16/05Mateja Remec446146

Skupina 3 – ves čas vozili z istimi barkami

BarkaTekmovalec1. plov2. plov3. plovSkupajMesto
01Andrej Gogala23161
18Manca Žuna12362
05Miha Požek34293
16Darja Remec614114
10Žan465155
02David Božič556166

Finale:

BarkaTekmovalecTočkeFinaleSkupajMesto
19Boštjan Podobnik5261
18Andrej Gogala64102
07Štefan Žuna86143
01Miro Krajnc68144
16Manca Žuna612185
05Andreja Žuna910196

Razpis regate na Mini 12 na Kočevskem jezeru, 11.9.2016

JK Odisej organizira regato na jadrnicah Mini 12 na Kočevskem jezeru. Regata bo potekala v nedeljo, 11.9.2016. 
Na voljo je 8 jadrnic Mini 12. Strošek najema barke je 20 EUR na udeleženca, ostale stroške organizacije krije JK Odisej.
Zbor udeležencev bo ob 9:00 v Kočevju. Na zbornem mestu se bo opravil žreb jadrnic in obrazložitev regatnega polja.
Prijave sprejemamo na naslov [email protected] do srede, 7.9.2016.
Vodja dogodka,
Andrej Gogala