Regata Mini-12, Kočevje 20.09.2020 – Poročilo

V nedeljo, 20.09. 2020 smo izvedli še eno JKO regato Mini-12 na Kočevskem jezeru. Udeležilo se je je 12 članov in 1 nečlan, pridružili se nam je tudi nekaj gledalcev in navijačev, med njimi tudi kak morebitni bodoči član JKO. Nosilca dogodka Franjo in Boštjan sva se s Kočevci dogovorila za regatno barko na električni pogon in za dodatni dve boji za postavitev pravega privetrno/zavetrnega regatnega polja.

Slike in videoposnetke si lahko ogledate v galeriji.

Dopoldne se je šibak veter vrtinčil in močno spreminjal smer, zato v svoji nameri nisva povsem uspela, popoldne pa so se razmere ustalile in za dober rezultat je bilo potrebno pokazati tako tehnično, kot strateško in taktično jadralsko znanje. Super zadeva, veliko bolje, kot ”konjske dirke”, ki smo jim pogosto priča na jezerskih regatah.

Po uvodnih plovih so se tekmovalci razvrstili v veliki in mali finale. V velikem finalu je zmagal Franjo Antončič z istim številom točk kot Boštjan Podobnik, tretji je bil Miroslav Jurkas, v malem finalu pa je zmagal naš najmlajši aktivni član Taras Podobnik. Vsi rezultati so priloženi.

Podelitev je potekala pri Milanu, ki nas je spet prijazno gostil na svojem posestvu. Poleg tega je skupaj s Sašo zavzeto pomagal pri prestavljanju boj in vodenju štartnih procedur, za kar se obema lepo zahvaljujeva.

Morda še zanimivost, da je komunikacija pred, med in po regati potekala tudi preko Whatsapp grupe, kar se je izkazalo kot koristna in zabavna praksa.

Nosilca dogodka Franjo in Boštjan   

Regata Mini-12 2018

Letošnja regata Mini-12 je bila dne 9.9.2018, ponovno na Rudniškem jezeru pri Kočevju. Končno, saj je bila zaradi slabega vremena lani regata odpovedana, letošnjo pa smo tudi morali prestaviti iz 1.9. na 9.9.

Regate se je udeležilo 12 jadralcev; z žrebom smo se razdelili v dve skupini po 6. Vsaka skupina je odplula
tri plove. Najboljši trije iz vsake skupine so se uvrstili v finale, ostali pa smo se pomerili v malem
finalu. V obeh smo izvedli dva plova. V finalu je bila tekma precej napeta, saj so prvi trije dosegli enako
število točk. Zmagal je Milan Grad, saj je zadnji imel boljšo uvrstitev.

Hvala vsem udeležencem, še posebej pa Franju za dobavo pijače, Boštjanu in Milanu za pomoč pri sojenju.

Skupina A

Ime in priimek1. jadrnica1. rezultat2. jadrnica2. rezultat3. jadrnica3. rezultatSkupajUvrstitev
Alenka Hitti44817161
Franjo Antončič31468292
Žiga Hribar22334493
Maja Rebolj557213104
Klemen Rebolj731426135
Janez Zavrl162535166

Skupina B

Ime in priimek1. jadrnica1. rezultat2. jadrnica2. rezultat3. jadrnica3. rezultatSkupajUvrstitev
Boštjan Podobnik12223151
Milan Grad31448272
Miro Jurkas537513113
Matic Mohar253146124
Janko Lah468374135
Klemen Rebolj741625156

Mali finale

Ime in priimek1. jadrnica1. rezultat2. jadrnica2. rezultatSkupajUvrstitev
Andrej Gogala112127
Klemen Rebolj223358
Maja Rebolj851279
Janez Zavrl3345810
Janko Lah76841011
Matic Mohar44761012

Finale

Ime in priimek1. jadrnica1. rezultat2. jadrnica2. rezultatSkupajUvrstitev
Milan Grad132141
Boštjan Podobnik213342
Miro Jurkas821243
Franjo Antončič447484
Žiga Hribar7DNF85125
Alenka Hitti354DNF126

Regata Mini 12 – Kočevski medved

ODPOVEDANO ZARADI SLABEGA VREMENA.

Nadomestni termin za Mini 12
V okviru regate za Kočevskega medveda, ki jo organizira JK Kočevje v soboto 16.9.2017, bo izpeljana tudi naša regata Mini-12. Vrstni red članov JK Odisej bo določen glede na skupno uvrstitev na regati.
Prijavnina na regati je 35 EUR. Prijave pošljite na elektronski naslov [email protected] in v vednost na naslov [email protected] do četrtka 14.9.2017.
Razpis za regato je v prilogi, objavljen pa je tudi na Facebook strani JK Kočevje https://www.facebook.com/jadralniklub.kocevje.
Vodja dogodka,
Andrej Gogala

Regata Mini-12, Kočevje, 2.9.2017 – razpis

ODPOVEDANO ZARADI SLABEGA VREMENA.

JK Odisej organizira regato na jadrnicah Mini 12 na Kočevskem jezeru. Regata bo potekala v soboto, 2.9.2017.

DSC_0441
Na voljo je 8 jadrnic Mini 12. Strošek najema barke je 10 EUR na udeleženca, ostale stroške organizacije krije JK Odisej.
Zbor udeležencev bo med 10:00 in 11:00 v Kočevju.

Na zbornem mestu se bo opravil žreb jadrnic in obrazložitev regatnega polja.
Prijave sprejemamo na naslov [email protected] do srede, 30.8.2017.

Vodja dogodka,
Andrej Gogala